Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa kierowana jest w medycynie już około 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, jak zatem zużywana istniała w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później daleka ona przeobrażenia i powstał obecny sposób Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym jest, więc ESWT? To zabieg wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która oznacza się skokowym ciśnieniem, wysoką wielkością a brakiem okresowości. Istotną cechą fali jest jej reakcja rozchodzenia, która jest zdrowsza od prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali określone jest od kwocie wyzwolonej energii, a dodatkowo od gęstości strumienia, czyli dawki energii wpadającej na jednostkę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale liczymy na trzy rodzaje:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które zajmują działalność w pas dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest niski i nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Jak to w komplecie działa?
Rehabilitacja z wykorzystaniem fali uderzeniowej polecana jest przede każdym z racje na domowe wystąpienie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a także na stymulacje regeneracji tkanek. Wynikiem owego jest dotrzeć do powstawania efektu przeciwbólowego, który informuje kilka teorii. Którakolwiek z nich dotyczy o ograniczeniu napięcia mięśniowe, druga a o poprawie latania oraz obniżeniu stanu zapalnego. Owocem tych zadań stanowi wyraźny spadek intensywności bólowej oraz naprawa metabolizmu komórkowego. Tym tymże szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm i łatwiejsze mikrokrążenie. Przepływ farb w tkankach sprawia, że spośród organizmu przenoszone są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z zastosowaniem fali uderzeniowej radują się ogromną dostępnością wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Categories: Motoryzacja
form.append(content);

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

Szkła dekoracyjne

Posted on Jun - 18 - 2021

Comments Off on Szkła dekoracyjne

Używane samochody

Posted on Jun - 10 - 2018

Comments Off on Używane samochody

Pomoc drogowa Gdynia

Posted on Jun - 10 - 2018

Comments Off on Pomoc drogowa Gdynia

Kurier Polska Irlandia

Posted on Jun - 10 - 2018

Comments Off on Kurier Polska Irlandia

Prawo jazdy

Posted on Jun - 10 - 2018

Comments Off on Prawo jazdy